BOMBERIS yra mados komunikacijos projektas, kuris startavo nuo mano, Arnoldo Remeikos, 2016 m. pradėto rašyti autorinio tinklaraščio apie stilių, madą ir mados pramonę. Ne vienerius metus praleidęs mados versle, nuo pat pirmos dienos tinklaraštyje dalinausi žiniomis apie tai, kaip veikia mados pasaulis. Pasakojau, kaip tą madą suprasti net ir tiems, kurie nedaug kasdien su mada susiję, bet ja aistringai domisi. Šiandien dėl laiko stokos tinklaraštį ir vėl rašau tik Facebook paskyroje @arnoldas.bomberis, o senesnių mano ir bendraautorių įrašų archyvą visada galite pavartyti čia: www.bomberis.com/blogas.

2017 m. projektas persikėlė į www.bomberis.com, kuriame įsikūrė ir virtualus Lietuvos bei kaimyninio regiono nepriklausomų kostiumo dizainerių showroomas. Jo tikslas buvo suteikti eterį ne tik tiems mūsų dizaineriams, kuriuos gerai žinome, bet labiau tiems, apie kuriuos plačiau vis dar mažai kalbama, nors jie jau kurį laiką kuria įspūdingus kūrinius. Šiuo metu e-showroomas jungia per 25 dizainerius, ir ateityje šis tinklas plėsis. E-showroomą vartykite čia: www.bomberis.com/dizaineriai.

Šiuo metu BOMBERIS veikia kaip agentūra, kurios pagrindinė veikla – pažintiniai renginiai mados aistruoliams, kurie nori suprasti, kaip veikia mados pasaulis. Jų metu į madą žiūrima iš labai skirtingų perspektyvų, o į klausytojus kreipiasi įvairių profilių mados profesionalai – mados analitikai, žurnalų redaktoriai, kostiumo dizaineriai, mados fotografai, žinomi tinklaraštininkai, antropologai ir futurologai.

Paraleliai organizuojami ir mokymai mados profesionalams, norintiems gilinti žinias verslo strategijoje, komunikacijoje, eksporto vystyme. Šiuos mokymus BOMBERIS rengia drauge su kita agentūra, Londone įsikūrusia mados agentūra FASHION BLOC ir jos įkūrėja Ieva Zubavičiūte, o mokymus veda teoretikai ir praktikai iš Lietuvos ir užsienio.

Visus agentūros BOMBERIS rengiamus mokymus tiek mados aistruoliams, tiek mados profesionalams vienija vienas pagrindinis tikslas – SUPRASTI MADĄ. Tai yra ne tik mano agentūros rengiamų mokymų šūkis, bet ir mano autorinės rubrikos pavadinimas žurnale LAIMĖ. Rubrikai kalbinu įvairius mados profesionalus, kurie kiekvienas iš savo požiūrio taško atskleidžia, kas yra mada ir kaip ji kuriama, vartojama, kokia ateitis jos laukia kaip verslo, kaip meninės išraiškos ir kaip vartojimo objekto.

SUPRASTI MADĄ – tai yra ir visą mano karjerą madoje vienijantis motyvas, nes į ją nesustodamas gilinuosi pats, žinią apie ją skleisti noriu ir kitiems. Formų žiniai skleisti kasdien randu vis kitokių – tinklaraštis, e-showroomas, pažintinės paskaitos, mokymai, dėstymas Socialinių mokslų kolegijoje, o nuo šių metų – ir Vilniaus dailės akademijoje, mados žurnalistika, asmeninis dizainerių konsultavimas. Ir kuo toliau gilinuosi į madą, tuo labiau suprantu, į kokią nelengvą, bet įdomią ir kvapą gniaužiančią kelionę kadaise leidausi!

 

Vaido Jokubausko nuotrauka